Bambusové žaluzie

Bambusové žaluzie jsou jedním z nejnovějších prvků na trhu stínění. Bambus je travina, jejíž neobyčejné vlastnosti a vzhled se daří zúročit při výrobě nábytku i podlah, nejnověji i při výrobě žaluzií. Vysoký obsah křemíku zaručuje pružnost a neobyčejnou tvrdost. Sám materiál napovídá, že tyto žaluzie je možno použít i ve vlhkostně a teplotně nestabilních ale větraných prostorách (wc, koupelny, zimní zahrady).

Vlastnosti bambusových žaluzií

Lamela pro výrobu žaluzií je tenká (tenčí než u dřevěných žaluzií), lehká, neuvěřitelně pružná, přitom tvrdá a odolná. Nejde o masiv. Lamela je spojena lepením – ve smyslu spárovky. Tímto lepením je docíleno maximální tvarové stálosti. Lamela bambusové žaluzie se nekroutí, neprohýbá, apod. Změny tvaru v závislosti na změně vlhkosti (ponořením do vody) jsou všemi směry pod hodnotou 1,9 % (délka 0,11 %).

Bambus nesaje běžná mořidla užívaná pro standardní dřeviny. Čtyřnásobné válcované lakování s dvojitou povrchovou „anti UV“ úpravou zaručují dlouhodobou stálobarevnost.

Použití bambusových žaluzií

Bambusová žaluzie s lamelou šířky 25 mm a sílou 1,6 mm. Je vyvinuta pro instalaci ke sklu eurookna. Instalace je jednoduchá, elegantní a přímo do zasklívací lišty okna (nikoli do okenního rámu). Používá se k doplnění interiérů, výjimečně ladí s rámem okna.
K nesporným kvalitám této bambusové žaluzie patří malá výška paketu složené žaluzie. Výška paketu včetně mechaniky a spodní lišty činí pouze 10 % z výšky okna + 4 cm. To znamená, že výška paketu žaluzie je o polovinu menší než u klasické žaluzie dřevěné. Krytí horního profilu bambusovou lištou dodává žaluzii exkluzivní elegantní vzhled.

Žaluzie se naklápí bambusovou tyčkou (o délce 30, 60, 80 nebo 100 cm), vytahuje šňůrou a zastavuje interiérovou brzdou. Nebo můžete zvolit elektrické ovládání. Plastové koncovky (po stranách horního profilu), nosiče mechaniky a krycí lišty jsou sladěné s barvou krycího profilu. Boční vedení v silikonové struně je v tomto provedení standardem, neboť eurookno se téměř vždy dá otevřít ve dvou směrech.

–> Další fotografie bambusových žaluzií

Máte o bambusové žaluzie zájem?

Bambusové žaluzie vyrobíme a nainstalujeme přesně na míru vašich oken. Pro zaměření a nacenění nás laskavě kontaktujte.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře nejsou povoleny.